VIP

BARRANCO DE LAS VACAS

Prawdziwy klejnot geologiczny ukryty w południowo-wschodniej części wyspy - Kanion Krów, o Krowia Jaskinia. 

Jedna z głównych hipotez mówi, że wąwóz utworzony został z popiołów wulkanicznych, a jego unikalny kształt to wynik erozji wodnej, polegającej na przepływie wody wąwozem przez tysiące lat. 


PICO DE LAS NIEVES

Zdobycie najwyższego szczytu Gran Canarii - Pico de las Nieves (Śnieżny Szczyt), to jedna z tych atrakcji, której nie można pominąć podczas pobytu na wyspie. Punkt widokowy Mirador del Pico de los Pozos de la Nieves oferuje zapierający dech w piersiach widok na porośnięte sosnami doliny Los Llanos de la Pez i Pargana, a za nimi błękitny ocean, cała południowa część wyspy z Wydmami Maspalomas, skały Roque Bentayga i Roque Nublo oraz wystający ponad chmury wulkan El Teide z sąsiedniej Teneryfy.


BARRANCO DE GUAYADEQUE

Ukryty skarb przyrody i folkloru wyspy. Ten rozległy wąwóz położony na południowym-wschodzie wyspy fascynuje odwiedzającego swoim surowym krajobrazem, stromymi zboczami porośniętymi autochtoniczną roślinnością, wkomponowanymi w zbocza domami - jaskinie i licznymi naturalnymi grotami.

Jedno z niewielu miejsc na Wyspie, gdzie będziemy mogli zobaczyć rwący strumieñ przez cały rok  i gdzie “czas zatrzymał się” już od bardzo dawna .EL BUFADERO DE LA GARITA

Pomiędzy formacjami wulkanicznymi lawy, gdzie erozja wybrzeża wydrążyła jaskinie, fale oceanu rozbijają się o wybrzeże i pod dużym ciśnieniem wydostają się w formie strumieni powietrza i wody tworząc coś w rodzaju gejzerów. 


CENOBIO DE VALERÓN

Spektakularna stodoła aborygeńska o kolektywnym charakterze. Miejsce to znajduje się na wysokiej skarpie Montaña del Gallego, która została zbudowana przez starożytnych Kanaryjczyków ponad 800 lat temu, wykorzystując warunki geologiczne stożka wulkanicznego. W nim, z pomocą kamiennych kilofów, otworzyli ponad 350 wnęk, które wydają się rozmieszczone na kilku poziomach i były używane do przechowywania zbóż i innej żywności.